Geri
Eskişehir Mini Maker Faire ARİNKOM TTO iş birliği ile 6-7 Mayıs'ta!

29.04.2016

Eskişehir Mini Maker Faire ARİNKOM TTO iş birliği ile 6-7 Mayıs'ta!

ARİNKOM TTO ve ANAÇ'ın da işbirliği ortağı olduğu Eskişehir Mini Maker Faire, bu yıl Kurşunlu Külliyesi’nde düzenlenecek ve ‘Maker’lar ve tüm ‘Maker’ meraklıları ile buluşacak. 

Dünyada ve Türkiye’de hızla yayılan Maker Hareketi (Maker Movement),  teknoloji ile ‘kendin yap’ kültürünün birleşmesinden oluşan akımın üretici beyinleriyle, meraklıları Eskişehir’de buluşuyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi’nin robot atölyesi ve eğlenceli deney aletleri çalışmalarıyla katılacağı Eskişehir Mini Maker Faire katılımlar ücretsiz olacak. Türkiye’de ilki İstanbul’da düzenlenen Maker Faire’in ikincisi bu yıl Eskişehir’de gerçekleşecek. Eskişehir Mini Maker Faire, 6-7 Mayıs 2016 tarihlerinde Saat: 09:00- 20:00 arasında Kurşunlu Külliyesi’nde yapılacak.

Bilgi, eğlence ve gelişme için üreten insanları bir araya getirmek ve bu kültürü dünya çapında yaygınlaştırmak amacıyla yapılan fuarda dronelar, 3B Yazıcılar, robotlar, mekanik heykeller, dijital tasarım işleri, atölyeler, sergiler, enstalasyonlar, çalıştaylar, eğitimler, aktiviteler, sunumlar yer alacak.

Eskişehir Mini Maker Faire’de üzerindeki belirli bölgelere bastıkça bir müzik parçasının bölümünü çalmanıza yarayan büyük bir müzik halısı, Maker Faire’in en lezzetli masası, pankek masası katılımcıların tasarladıkları şekli krepe çeviren pankek robotu  ve su piyanosu gibi ürünler maker meraklılarına sunulacak. Fuar boyunca 3D yazıcıyla üretilmiş objeler bir dron aracılığıyla dağıtılacak.