Geri
PTS’16 İle Üniversite – Sektör 2 Mayıs’ta Bir araya Geliyor!

24.04.2017

PTS’16 İle Üniversite – Sektör 2 Mayıs’ta Bir araya Geliyor!

Anadolu Üniversitesi Ar-Ge ve İnovasyon Koordinasyon Merkezi Teknoloji Transfer Ofisi (ARİNKOM TTO) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen “Proje Tabanlı Staj (PTS) Programı 2016 Projeleri Sertifika Töreni” 2 Mayıs 2017, Salı günü saat 14.30’da Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Öğrenci Merkezi Salon 2009’da gerçekleştirilecek. 

Törende üniversite ile sektörün akademik danışman-endüstriyel danışman-öğrenci üçgeni çerçevesinde iş birliği yaparak gerçekleştirilen projeler sergilenecek. Aynı zamanda sektör temsilcilerinin de katılımıyla birlikte yeni iş birlikleri ve proje çıktılarının oluşturulması adına network yapabilecekleri kokteyl bölümüne de yer verilecek.

2012 yılından bu yana toplam 124 proje ve 157 öğrenci…

Türkiye’de ilk kez geliştirilen Proje Tabanlı Staj (PTS) Programı tamamen Anadolu Üniversitesi’ne özgü bir yapı olarak 2012 yılında başladı ve PTS uygulamasıyla bu güne kadar toplam 157 öğrenci programdan faydalanarak staj yapma olanağı sağladı. 2012 yılından 2017 yılına dek 101 endüstriyel danışman ve 104 akademik danışman toplam 124 projede yer aldı. Sayısal olarak giderek artan katılım oranıyla gerçekleştirilen PTS uygulamasının başvuru ve duyuruları 2017 yılı içerisinde de ARİNKOM TTO web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yapılmaya devam ediliyor.

PTS Sertifika Töreni Hakkında…

Sektörün ve üniversitenin önemli isimlerinin aynı çatı altında buluştuğu ve üniversite-sektör iş birliği çalışmalarının somut çıktılarının tanıtıldığı (PTS) Sertifika Töreni, Türkiye için örneği az rastlanan etkinlik ve uygulamalardan biri olarak göze çarpıyor. Proje tabanlı Staj Programı, firmaların proje fikirlerini üniversite ile birlikte hayata geçirmeleri ve örnek projeler hakkında fikir sahibi olmaları yönünde önem taşıyor.Etkinliğe katılım ve kayıt için lütfen buraya tıklayınız.