Geri
Ar-ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi 6-7 Eylül'de Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde!

18.08.2017

 Ar-ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi 6-7 Eylül'de Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde!

Ar-ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, Ar-Ge Merkezleri, Üniversiteler, Teknoparklar ve Organize Sanayi Bölgeleri’nde geliştirilen inovatif projeleri aynı platformda buluşturarak, projeler arasında sinerji ve etkileşim oluşturmayı, projelerin yatırıma dönüşmesine ve ticarileşmesine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. 

İki gün süren organizasyonda sergi alanı yanında farklı başlıklarda düzenlenen oturumlarda, konunun uzmanları, iş ve sanayi dünyası temsilcileri, akademisyenler ile kamu kurum yetkilileri ziyaretçilerle bir araya gelmektedir. 

29-30 Kasım 2016 tarihlerinde, birincisi İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen organizasyon kapsamında Türkiye’nin farklı bölgelerinden, Üniversiteler, Teknopark ve Ar-ge Merkezleri’nden 180 inovatif proje sergilenmiştir. 1. Arge ve Inovasyon Zirve ve Sergisi’ne, Araştırma Merkezleri, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, yatırımcı grupları başta olmak üzere 500 üzerinde kurum ve kuruluştan 5.000’in üzerinde temsilci katılım göstermiştir. 6-7 Eylül 2017 tarihlerinde 10.000’i aşkın katılımcı hedefiyle gerçekleşecek ikinci buluşma, ülkemizin gelişim ve kalkınmasına güçlü katkılar sağlayacak bir yaklaşımla tasarlanmıştır. 

Mimar,Mühendisler Grubu MMG’ nin öncülüğünde, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı himayelerinde Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK, DEİK ve TOKİ’nin katkıları ile Üniversiteler, Teknoparklar, Kalkınma Ajansları ve Arge Merkezleri’ nde geliştirilen inovatif projelerin, tanıtılmasına, hızla yatırıma dönüşmesine, benzer projeler arasında ortak çalışmalar yapılmasına bir sinerji oluşmasına, Üniversite-Sanayi işbirliğinin geliştirilmesine, Türkiye’ nin teknoloji ihraç, eden ülke hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenmektedir.

Zirve'ye ARİNKOM TTO da katılım gösterecektir. 

Detaylar için lütfen tıklayınız. 

http://www.argezirvesi.com/2-arge-inovasyon-zirvesi-sergisi/