Geri
Bilim Herkesi Birleştirir Projesi Avrupa Araştırmacılar Gecesi'nde 29 Eylül'de!

26.09.2017

Bilim Herkesi Birleştirir Projesi Avrupa Araştırmacılar Gecesi'nde 29 Eylül'de!

Araştırmacı Gecesi Etkinliği (European Researcher’s Night–NIGHT) programı kapsamında, Avrupa Birliği ve Asosiye Ülkelerin tamamında her yıl eylül ayının son cuma günü araştırmacılarla toplumdaki diğer bireyleri bir araya getirebilecek ve gençleri bilime teşvik edecek tek gecelik bir etkinliğin düzenlenmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda desteklenen ve Yaşar Üniversitesi Koordinatörlüğü’nde yürütülen “Bilim Herkesi Birleştirir (Science Unites All)” isimli Ufuk 2020 Programı Avrupa Araştırmacılar Gecesi Etkinliği 29 Eylül 2017 tarihinde Yaşar Üniversitesi Bornova Selçuk Yaşar Kampüsü’nde gerçekleştirilecektir. Bilimle ilgilenen tüm gençlerin ücretsiz olarak katılımı mümkündür. Etkinliğe yönelik ayrıntılı bilgi ve program için: http://sci-all.com/ linkini ziyaret edebilirsiniz. Ekte etkinlik programı ve afişi de bilgilerinize sunulmaktadır. 

Bu minvalde 29 Eylül 2017 Cuma günü saat 12:30 – 14:00 saatleri arasında Yaşar Üniversitesi Bornova Selçuk Yaşar Kampüsü’nde Ufuk 2020 Marie Sklodowska Curie TÜBİTAK Ulusal İrtibat Noktası Selcen G. Aslan ÖZŞAHİN tarafından “Ufuk 2020 Projelerine Ne Şekilde Dahil Olunur?” isimli bir seminer düzenlenecektir. İlgili seminer, tüm ilgili araştırmacıların ve kuruluş temsilcilerinin katılımına açık ve ücretsizdir. Katılım için http://euc.yasar.edu.tr adresinde yer alan bağlantıdan kayıt yapılabilmektedir.  

Seminer için: 

Son Başvuru Tarihi: 27 Eylül 2017 Çarşamba

Seminer Tarihi: 29 Eylül 2017, Cuma

Seminer Saati: 12:30 – 14:00

Etkinlik Yeri: Yaşar Üniversitesi, Bornova Selçuk Yaşar Kampüsü, Y010 Konferans Salonu

 AVRUPA ARAŞTIRMACILAR GECESİ NEDİR?

Avrupa Araştırmacılar Gecesi her yıl Eylül ayının son Cuma günü Avrupa’da 250’den fazla şehirde aynı anda kutlanan bilim ve araştırma şenliğidir.

Avrupa Araştırmacılar Gecesi etkinlikleri Avrupa Birliği Ufuk 2020 (Horizon 2020) Çerçeve Programı altında yer alan Marie Sklodowska Curie (MSCA) eylemi kapsamında desteklenmektedir.

Avrupa Araştırmacılar Gecesi etkinliklerinin amacı:

• Araştırmacılar ile halkı bir araya getirmek,

• Araştırmacıların toplumdaki tanınırlığının artmasını sağlamak amacıyla araştırma ve yenilikçilik faaliyetleri konusundaki farkındalığı arttırmak,

• Araştırmacıların çalışmalarının günlük yaşama etkileri konusunda bir anlayış oluşturmak,

• Gençleri bilim alanında kariyer geliştirmeleri yönünde teşvik etmektir.

Avrupa Araştırmacılar Gecesi kapsamındaki 2016 ve 2017 yıllarındaki İzmir’deki etkinlikler; Yaşar Üniversitesi koordinatörlüğünde İzmir Valiliği, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim ve Gençlik Araştırmaları Enstitüsü Derneği ortaklığında gerçekleştirilecek.

BİLİM HERKESİ BİRLEŞTİRİR PROJESİ NEDİR?

Yaşar Üniversitesi tarafından Avrupa Araştırmacılar Gecesi programı kapsamında hazırlanan Bilim Herkesi Birleştirir projesi halkı ve özellikle gençleri bilim ve araştırmacılar ile buluşturmayı hedefliyor. Bilim Herkesi Birleştirir projesi bilimsel faaliyet ve gelişmelerin ulusal ve uluslararası düzeyde birleştirici bir rol oynayabileceğini vurgulamaktadır.

Bu temelde, Bilim Herkesi Birleştirir projesi 4 ana tema üzerine kurulmuştur :

1) Bilim Nesilleri Birleştirir.

2) Bilim Kültürleri Birleştirir.

3) Bilim Cinsiyet Ayrımını Kaldırır.

4) Bilim Bir Araya Getirir.


Etkinlik Programı için lütfen bu bağlantıya tıklayınız.

http://sci-all.com/wp-content/uploads/2017/09/SCI-ALL-2017-Etkinlik-Program%C4%B1-v9.pdf