Geri
ARDEB Panellerinde Panelist/Dış Danışman/Gözlemci Panelist Olarak Görev Alabilme!

24.10.2018

ARDEB Panellerinde Panelist/Dış Danışman/Gözlemci Panelist Olarak Görev Alabilme!

TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından yürütülen destek programları kapsamında sunulan projelerin bilimsel değerlendirme süreçlerinde panelist/dış danışman olarak görev alabilmenin ön koşulu; 

• kişisel bilgilerin, bilimsel ve teknolojik faaliyet alanlarının ve Ar-Ge yetkinlik bölümü altında yer alan bilgilerin TÜBİTAK-Araştırmacı Bilgi Sistemi (ARBİS)'ne eksiksiz girilmesi ve

• bu bilgilerin veritabanında güncel tutulmasıdır.

TÜBİTAK ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile yapılan protokol doğrultusunda, Yükseköğretim Bilgi Sistemi (YÖKSİS)'nde yer alan makale, bildiri, kitap vb. bilgilerinizin tarafınızca ARBİS'e kolaylıkla aktarılabilmesine imkan sağlanmıştır.

ARDEB panellerine "Panelist/Dış Danışman/Gözlemci Panelist" olarak katılım sağlayabilmek için ayrıca, ARBİS veri tabanının https://arbis.tubitak.gov.tr/tr/kullanici/gorevAlmaTercihi adresinde yer alan "Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB)" altındaki seçeneklerin işaretlenmesi gerekmektedir.

ARBİS bilgilerinizin eksiksiz ve güncel olması, yeni oluşturulan / iyileştirmeler yapılan TÜBİTAK destek programları hakkında daha sağlıklı bilgi almanızı sağlayacaktır.