Geri
“Uluslararası Rekabet İçin Ar-Ge ve Yeniliğin Korunması, Ticarileştirilmesi Eğitimi” düzenleniyor…

19.11.2015

“Uluslararası Rekabet İçin Ar-Ge ve Yeniliğin Korunması, Ticarileştirilmesi Eğitimi” düzenleniyor…

BEBKA Teknik Destek Programı kapsamında, ARİNKOM TTO tarafından düzenlenecek olan Uluslararası Rekabet İçin Ar-Ge ve Yeniliğin Korunması, Ticarileştirilmesi Eğitimi” 26-27 Kasım 2015 tarihlerinde, Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

Hedef kitlesini teknoloji transfer ofisi uzmanları, Ar-Ge merkezleri ve teknopark firmaları çalışanlarının oluşturduğu eğitimde kadın ve engelli katılımcıların başvuruları önceliklendirilecek. Eskişehir’de teknoloji transferi kapsamında fikri mülkiyet ticarileştirme ve sözleşme yönetimi konularını içeren “ilk eğitim” olma özelliği taşıyan eğitimde “Fikri Haklar”, “Patent Yaratma Süreçleri”, “Koruma Stratejileri”, “Sözleşme Yönetimi”, “Fikri Hakların Ticarileştirilmesi”, “Teknoloji Portföyü Yönetimi” gibi konular ele alınacak.

Katılım Koşulları ve Başvuruların Değerlendirilmesi

·         Eğitim başvurusu yapacak kişilerin Ar-Ge Merkezi, Teknoloji Transfer Ofisi veya Teknopark firmalarında çalışıyor olması gerekmektedir.

·         TR 41 (Bursa, Eskişehir ve Bilecik) bölgesinden yapılan başvurular öncelikli değerlendirmeye alınacak olup, ilgili hedef grup tamamlanmaz ise diğer illerden gelen başvurular değerlendirilmeye alınacaktır.

·         Eğitim katılımcısı listesi oluşturulurken, alanda çalışmanın yanı sıra kadın ve engelli katılımcıların başvuruları önceliklendirilecektir.

·         Başvuru formunun, en geç 20 Kasım 2015 tarihine kadar doldurulması gerekmektedir.

·         Başvurusu olumlu olan katılımcılara, 23 Kasım 2015 tarihinde e-posta / telefon yoluyla bilgi verilecektir.

·         Eğitim sırasında, katılımcıların eğitim mekanına ulaşımı, konaklama, vb. giderleri katılımcıya aittir.

                                                                                   

Kayıt ve katılım için lütfen başvuru formunu doldurunuz.

Eğitim programı için lütfen tıklayınız.