Geri
RE(ACT) Kongresi 9-12 Mart 2016!

23.11.2015

RE(ACT) Kongresi 9-12 Mart 2016!

Nadir Hastalıklar üzerine yapılan çalışmaları destekleyen İsveç BLACKSWAN Derneği ve E-Rare koordinatörlüğü tarafından düzenlenen 2016 RE(ACT) Kongresi 9-12 Mart 2016 tarihleri arasında İspanya/Barcelona’da Crowne Plaza-Fira Center’da düzenlenecektir.

Kamu, endüstri, politika yapıcılar ve araştırmacılar arasındaki nadir hastalık araştırmalarının iyileştirilmesini amaçlayan programda kişiselleştirilmiş tıp, ilaçların yeniden konumlandırılması, nörolojik hastalıklar, klinik tedaviler ve patofizyoloji gibi konulara yer verilecektir.

E-Rare EMA Çalıştayı:

Bu konuların yanı sıra, programda özel olarak E-Rare tarafından organize edilen Avrupa İlaç Ajansı (European Medicine Agency) ile Ar-Ge çalışmaları yapan araştırmacılar arasında çalıştay yer alacaktır. Çalıştayın içeriğinde Avrupa İlaç Ajansı aktiviteleri ve servisleri, “Orphan Designation” konuları ve Avrupa İlaç Ajansı yetkilileri ile birebir görüşmeler olacaktır. Bu görüşmelerde randevu almak için Juliane Halftermeyer’le (juliane.halftermeyer@agencerecherche.fr) iletişime geçiniz.

Program hakkında detaylı bilgi almak için http://www.erare.eu/events/react-congress-2016 bağlantısına tıklayınız.

Programa kayıt olmak için http://www.react-congress.org/registration/ bağlantısına tıklayınız.