Ekibimiz Ekibimiz
Prof. Dr. Ender SUVACI=ARİNKOM TTO Proje Yürütücüsü

Prof. Dr. Ender SUVACI
ARİNKOM TTO Proje Yürütücüsü

Ulusal ve uluslararası bilimsel ve teknolojik (sektöre yönelik) pek çok proje yapmış, Anadolu Üniversitesi’nde Ar-Ge ve Teknoloji konularında Araştırmalardan ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcılığı, Seramik Araştırma Merkezi (SAM) Teknik Koordinatörlüğü, Türk Patent Enstitüsü (TPE) Bilgi ve Doküman Birimi Müdürlüğü ve Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. ARİNKOM TTO’nun kuruluşuna liderlik etmiş ve Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde ANATEK A.Ş. ve ENTEKNO Materials Ltd. Şti. firmalarının kurulumunu gerçekleştirmiştir. ANAÇ ve ANADOLU-TEKMER projelerinin de oluşturulmasına önemli katkılarda bulunmuştur. Prof. Dr. Suvacı yaptığı bilimsel ve teknolojik çalışmalarla Xerox Araştırma Ödülü, TÜBA-GEBİP, TÜBİTAK Teşvik, Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülü, Hacettepe Teknokent Fen Bilimleri alanında Teknoloji Ödülü, İleri Teknoloji Alanında Yılın Genç Girişimcisi Ödülü vb. pek çok ulusal ve uluslararası ödül almıştır. 1 ABD patenti ve 4 ulusal patenti olan Prof. Dr. Suvacı, dünyanın seramik teknolojileri konusunda en prestijli dergisi kabul edilen Journal of the American Ceramic Society’nin de 2005 yılından bu yana Asosiye Editörlüğünü yürütmektedir ve Proje Yönetimi konusundaki bir kitabın bölüm yazarlarından biridir. Prof. Dr. Ender Suvacı 2011-2014 yılları arası Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Şirketi ATAP A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve BEBKA Kalkınma Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür.

Devamını Oku
Banu GÜLTEKİN KOCAMAN=Projeler Koordinatörü

Banu GÜLTEKİN KOCAMAN
Projeler Koordinatörü

Anadolu Üniversitesi, Eğitim Programları ve Öğretim Bölümü’nden 1998 yılında bölüm birincisi olarak mezun olmuştur. İş yaşamına, özel bir firmada İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başlamış olup, hizmetiçi eğitim faaliyetlerine odaklanmıştır. 2000-2005 yıllarında Türkiye Kalite Derneği Eskişehir Şubesi’nde, Toplam Kalite Yönetimi’nin kurum ve kuruluşlarda yaygınlaştırılmasına yönelik faaliyetlerin yürütülmesi kapsamında çalışmıştır. Eskişehir’de 200 üzerinde Sivil Toplum Örgütü (STÖ)’nün katılımcısı olduğu Eskişehir Sivil Yerel Oluşumu (ESYO) Platformu’nun koordinatörü olarak; STÖ’lerin kapasitelerini geliştirme faaliyetlerinde ve kurumsallaşma çalışmalarında yer almıştır. Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) tarafından yürütülen, ESYO’nun stratejik ortağı olduğu “Türkiye’de Sivil Toplumun Gelişiminin ve Sivil Diyalogun Desteklenmesi” ve “Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi” isimli AB projelerinde STGM Eskişehir Koordinatörü olarak çalışmıştır. ESYO ve STGM faaliyetleri kapsamında; STÖ’lerin kurumsal kapasitesini geliştirmesi, platform ve ağ faaliyetlerinin yaygınlaştırılması, katılımcı demokrasi ve bütçe çalışmaları, işbirliklerinin geliştirmesi, projelere rehberlik, gönüllülük, paydaşlar ile ilişkilerin yönetilmesi gibi çalışmalarda rol almıştır.

Devamını Oku
banugultekinkocaman@anadolu.edu.tr
Gülçin AVUL=Üniversite - Sektör İşbirliği Koordinatörü

Gülçin AVUL
Üniversite - Sektör İşbirliği Koordinatörü

Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışmaya başladığı Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından olan firmada Pazarlama Mühendisi ve Stratejik Planlama Uzmanı olarak görev yapmıştır. Akabinde Endüstriyel Tesisler başta olmak üzere, Beyaz Şeker, Sıvı Şeker, Çikolata vb. gıda üretim tesislerinin boru hatları ve ağırlıklı olarak çelik ve paslanmaz çelik saha tankı imalatı yapan firmada yönetimsel ve operasyonel olarak çeşitli pozisyonlarda görev alınmıştır. İş Geliştirme & Stratejik Planlama faaliyetleri, kamu ve özel sektör ihale süreçlerini İş Geliştirme Müdürü olarak yönetmiştir. Son olarak Belçika merkezli uluslararası çok disiplinli bir proje yönetim firmasında Türkiye pazarından sorumlu İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapmıştır. Görevi kapsamında firmanın Türkiye pazarına girişine öncülük ederek market analizleri yapılmış, öncelikli alan ve firmalar belirlenmiş ve yol haritası hazırlanmıştır. Eskişehir Genç İşadamları Derneği (ESGİAD) Kurucu üyesidir. TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu yönetim kurulunda iki dönem görev almıştır. Eskişehir Ticaret Odası Makine ve İmalat Komitesi Başkan Yardımcılığı görevini yerine getirmiştir. 2015 itibari ile ARİNKOM TTO Üniversite - Sektör İşbirliği Koordinatörü olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Devamını Oku
gulcinavul@anadolu.edu.tr