Geri
Yüksek Teknoloji Alanlarında İş Modeli Geliştirme Çalıştayları Tamamlandı…

29.07.2016

Yüksek Teknoloji Alanlarında İş Modeli Geliştirme Çalıştayları Tamamlandı…

ARİNKOM TTO tarafından düzenlenen “Yüksek Teknoloji Alanlarında İş Modeli Geliştirme Çalıştayları”, Anadolu Üniversitesi Teknoloji Bahçesi ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi’nde düzenlendi. Girişimci adayları için iş fikirlerinin olgunlaşmasını sağlamak, girişimciler için yeni iş modelleri geliştirmek ve TÜBİTAK BİGG programına girişimci adayları tarafından yapılan başvuruların niteliğini arttırmak amaçlarıyla düzenlenen çalıştaylar, üç ayrı teknolojik alanda yapıldı.

Etkinlik kapsamında Viveka Program Koordinatörü Emin Okutan tarafından verilen eğitimlerle 27 Temmuz 2016, Çarşamba günü Malzeme Bilimleri Çalıştayı; 28 Temmuz 2016, Perşembe günü Ulaşım Teknolojileri Çalıştayı düzenlenirken 29 Temmuz 2016, Cuma günü ise Endüstri 4.0 Teknolojileri Çalıştayı gerçekleştirildi.

Üç gün boyunca aynı programla devam eden çalıştayda, “Ticarileşme, Risk, Vade ve Eğitim İlişkisi”, “Uluslararası Araştırma Örnekleri”, “Uluslararası Alanda Patent Örnekleri”, “Uluslararası Alanda Örnek Girişimler ve İş Modelleri” ve “Uluslararası Alanda Büyük Şirketler ve İş Modelleri” adlı konular Emin Okutan tarafından katılımcılara aktarıldı.