Geri
SÖZLEŞME YÖNETİMİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

24.11.2016

SÖZLEŞME YÖNETİMİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

24 Kasım 2016 tarihinde ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi’nde Av. Korcan DERİCİOĞLU eğitmenliğinde Sözleşme Yönetimi Eğitimi gerçekleştirildi. Eğitime girişimciler, girişimci adayları ve teknopark firma yetkilileri katılım gösterdi.

Eğitimde; girişimciler için fikri haklar, şirketleşme stratejileri ve TTK hükümleri çerçevesinde şirket tipleri, sözleşme hukuku temel ilkeleri ve yatırımcı ilişkileri konuları ele alındı.


Av. Korcan DERİCİOĞLU şahıs ve sermaye şirketleri arasındaki farkları ve şirket türlerinin ayırıcı özelliklerini belirtti. Taraflar arasında gerçekleştirilen toplantılarda, kullanılan toplantı tutanaklarının imzalı dahi olsa sözleşme gibi olmayacağına, bu yüzden sözleşmenin yapılmasının gerekliliğine değindi. Sözleşmelerde olması gereken maddelerin üzerinde durarak katılımcılara ayrıntılı bilgiler verdi. Ayrıca girişimcilerin yatırımcılarla imzalayacağı sözleşmelerde proje ekibi, fikri hak sahipliği, ortaklık biçimi ve yatırımcının çıkış stratejileri başlıklarına dikkat etmesi gerektiğini vurguladı.


“Şirket değerlerinde maddi olmayan varlıkların her geçen gün daha fazla pay sahibi olduğu görülüyor,” diyerek fikri hakların günümüz şirketleri için daha da önemsenmesi gereken bir başlık olduğunu belirtti.
Eğitim, soru-cevap kısmı ve teşekkür belgesi sunumu ile sona erdi.