Geri
Fikrim Proje Dönüşür Mü? Etkinliği Gerçekleştirildi

07.12.2016

Fikrim Proje Dönüşür Mü? Etkinliği Gerçekleştirildi

Anadolu Üniversitesi ARİNKOM TTO tarafından düzenlenen “Fikrim Projeye Dönüşür Mü?” etkinliği 7 Aralık 2016 Çarşamba günü ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi’nde gerçekleştirildi.

ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi’nde proje fikir sahipleri ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte fikirlerin projeye nasıl dönüştürüleceği, projeye ön hazırlıkta yapılması gerekeneler, proje yazarken dikkat edilmesi gereken unsurlar, projelerin detaylandırılmasında özgünlük, dil, kurgu, amaç gibi maddelere de dikkat çekildi.

Araştırmacıların ellerinde bulunan projeleri zaman kaybetmeden detaylandırıp başvurularının yapılması gerektiğini vurgulayan ARİNKOM TTO Proje Koordinatörleri “Projede yer alan yanlışların görülüp düzeltilmesi, eksiklerin giderilmesi için bir an önce raporlaştırılıp gerekli başvuruların yapılması önemli” diyerek her proje fikrinin önemli olduğunun altını çizdi.

Etkinliğin öğleden sonraki bölümünde ise fikir sahipleri ile proje koordinatörleri birebir görüşme gerçekleştirerek fikirlerin olgunlaşması noktasında ARİNKOM Proje Koordinatörleri ile fikir alışverişinde bulunuldu. ARİNKOM TTO’nun “Proje Bilgilendirme ve Destek Hizmetleri” başlığı altında sunduğu diğer bir kolaylık olan araştırmacı dokümanlarına, sunum ve broşürlere http://arinkom.anadolu.edu.tr/arastirmaci-dokuman.php adresinden ulaşabilecekleri belirtildi.