Geri
Bilimde Kadın Konuşuldu!

08.03.2017

Bilimde Kadın Konuşuldu!

Anadolu Üniversitesi ARİNKOM Teknoloji Transfer Ofisi ve Anadolu Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliği ile hazırlanan “Bilimde Kadın Mucitler” isimli panel ve proje Sergisi 8 Mart 2017 tarihinde Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Salon 2009’da gerçekleştirildi.

Etkinlikte ANATEK A.Ş. Genel Müdürü, ARİNKOM TTO Üniversite- Sektör İş Birliği Koordinatörü Yeliz ERKOÇ ve Anadolu Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Zerrin SUNGUR açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Ardından ARİNKOM TTO tarafından hazırlanan “8 Mart 8 Kadın” konulu film gösteri mi yapıldı. Film gösterimi sonrasında ARİNKOM TTO Tanıtım ve Etkinlikler Koordinatörü N. Sanem Moğulkoç moderatörlüğünde “Bilimde Kadın Bakışı” konulu panel gerçekleştirildi.

Panelde Anadolu Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Deniz ŞİMŞEK “Kadın Bakış Açısıyla Patent ve Süreçleri”; Anadolu Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi, Eczacılık Meslek Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Miriş DİKMEN “Kadın Bakış Açısıyla TÜBİTAK Projeleri”; İlksem Mühendislik Ar-Ge Eğitim ve Proje Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Kurucusu İlknur TATAR “Kadın Bakış Açısıyla Teknoloji Tabanlı Projeler ve Girişimcilik”; Candy Hoover Ar-Ge Teşvik Uzmanı Dilek CANDÜZ ise “Kadın Bakış Açısıyla Sektörde Projeler ve Üniversite İş Birlikleri” konularında görüşlerini dile getirdiler.
Etkinlik sonunda ARİNKOM TTO Yöneticisi M. Hakan Dağ ve ARİNKOM TTO Danışmanı Prof. Dr. Ersan Pütün tarafından katılımcılara teşekkür belgeleri takdim edildi.

Panel ve belgelerin takdim töreninin sonrasında “Bilimde Kadın Bakışı” konulu, 2016 Yılı Projelerini kapsayan proje posterleri Öğrenci Merkezi Fuaye Alanı’nda gösterime sunuldu. Etkinlik kokteyl ve sergi alanının gezilmesinin ardından sona erdi.