Geri
2017 yılının ilk “TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı Tanıtım Toplantısı” gerçekleştirildi!

16.03.2017

2017 yılının ilk  “TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı Tanıtım Toplantısı” gerçekleştirildi!
16 Mart Perşembe günü, saat 10.30’da Kongre Merkezi Mavi Salon’da ve aynı gün saat 14.30’da Mühendislik Fakültesi Dekanlık Toplantı Salonu’nda ARİNKOM TTO tarafından doktora öğrencilerine yönelik, “TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı Tanıtım Toplantısı” düzenlendi.

Gerçekleştirilen toplantılarda ARİNKOM TTO Projeler Koordinatörleri Banu Gültekin Kocaman ve Olcay Sevik doktora öğrencilerinin proje yürütücüsü olarak başvuru yapabileceği “TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı” ile ilgili olarak başvuru süreci, dikkat edilecek unsurlar, talep edilebilecek bütçe kalemleri hakkında bilgiler verdiler.

Toplantılarda TÜBİTAK’ın değerlendirip kabul ettiği projelerde 30 bin liraya kadar destek sağlandığı ve desteği alabilmek için gereken koşulları sağlamak gerektiği belirtildi. Başvuru retlerinin %32’sinin evrak eksiklerinden kaynaklandığının altı çizilirken, belirten proje yazısının oluşturulması aşamasında ARİNKOM TTO ile iletişime geçip eksikleri belirleme konusunda yardım alınabileceği konusunda çağrıda bulunuldu.

Toplantılarda, proje yürütücüsünün üniversitelerde, eğitim ve araştırma hastanelerinde veya araştırma enstitülerinde/istasyonlarında çalışıyor olması ve projeyi öneren kuruluşun kadrolu personeli olması gerektiğini vurguladı. Bunun yanı sıra, eğitim ve araştırma hastanelerinde personel olunması durumunda; doktora, sanatta yeterlilik, tıpta uzmanlık derecelerine sahip olunması veya öğrenime devam edilmesi durumlarından söz edildi. Ayrıca, araştırma enstitüsünde /istasyonunda çalışma durumunda ise, en az 4 yıllık lisans eğitimi alınması gerektiğinin altını çizildi. Toplantılar soru-cevap bölümlerinin ardından son buldu.