Geri
2017 yılının ilk “Fikrim Projeye Dönüşür Mü?” etkinliği tamamlandı!

31.03.2017

 2017 yılının ilk “Fikrim Projeye Dönüşür Mü?” etkinliği tamamlandı!

Anadolu Üniversitesi ARİNKOM TTO tarafından düzenlenen “Fikrim Projeye Dönüşür Mü?” etkinliği 31 Mart 2017 Cuma günü ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Öğleden önce genel görüşme ve öğleden sonra birebir görüşmeler şeklinde devam eden etkinliğe proje fikir sahipleri ile akademisyenler katılım sağladı. ARİNKOM TTO tarafından periyodik aralıklarla düzenlenen bu etkinlikte projeye ön hazırlıkta yapılması gerekenler, fikirlerin projeye nasıl dönüştürüleceği, projelerin detaylandırılmasında özgünlük, proje yazarken dikkat edilmesi gereken unsurlar, dil, kurgu, amaç gibi maddeler üzerinde duruldu.

Etkinlikte her bir proje fikrinin önemli olduğunun altını çizen ARİNKOM TTO Proje Koordinatörleri Olcay Sevik ve Banu Gültekin Kocaman, araştırmacıların ellerinde bulunan projeleri zaman kaybetmeden detaylandırıp başvurularının yapılması gerektiğini vurguladılar.

Etkinliğin öğleden sonra birebir görüşmeler şeklinde devam eden bölümünde ise fikir sahipleri ile proje koordinatörleri Olcay Sevik, Banu Gültekin Kocaman ve Rabia Taş birebir görüşmeler gerçekleştirerek fikirlerin olgunlaşması noktasında paylaşımlarda bulundular. ARİNKOM TTO’nun “Proje Bilgilendirme ve Destek Hizmetleri” başlığı altında sunduğu diğer bir kolaylık olan araştırmacı dokümanlarına, sunum ve broşürlere http://arinkom.anadolu.edu.tr/arastirmaci-dokuman.php adresinden ulaşabilecekleri belirtildi.

Ayrıca ARİNKOM TTO’nun en son yanını olan “ARDEB Programları Tanıtım Rehberi” bu bağlantıdan araştırmacıların bilgisine sunulmaktadır.