Geri
ANAÇ'ta Bu Hafta...

24.08.2017

ANAÇ'ta Bu Hafta...

ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi’nde Bu Hafta…

Anadolu Üniversitesi girişimcilik ve inovasyon ekosisteminin önemli unsurlarından biri olan ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi bu hafta önemli etkinliklere ev sahipliği yaptı.

21 Ağustos 2017, Pazartesi günü Google Developer Group Eskişehir ve Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Kulübü iş birliği ile "Level Up" etkinliği gerçekleştirildi. Ümit Duran moderatörlüğünde yazılım ve kodlamayla ilgilenen katılımcılarla 'Build Your First Android App' Codelab ile android uygulama geliştirme çalıştayı düzenlendi.

Aynı gün BIGG desteği almaya hak kazanan girişimcilerimiz için düzenlenen “Deneyim Paylaşımı Toplantısı”nda Pirgon Muhasabe’den İsmail Yılmaz, ATAP A.Ş.’den Kamilcan Çakır ve bir önceki dönem BIGG desteği alan girişimcilerimizden Özgür Alpan (Alpantech) ve Gökhan Göl (Huma Teknoloji) konuşmacı olarak yer aldı. Yeni girişimcilere, kendi deneyimlerine dayanarak faydalı notlar sunan konuşmacılarımız aynı ekosistemde birlikte gelişme yolunda destekleriyle yanımızda oldu.

23 Ağustos 2017, Çarşamba günü ise mentorumuz Barış Okur koordinasyonuyla BIGG 2. aşama başvuru yapmaya hak kazanan girişimci adaylarımıza PRODIS girişleri için çalıştay düzenlendi.

Girişimcilik ve inovasyon alanında faaliyetlerine yüksek motivasyon ve büyük bir heyecanla devam eden ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi’ni bigganac.anadolu.edu.tr adresinden ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.