Geri
Teknoloji Transfer Ofisleri Buluştu!

23.10.2017

Teknoloji Transfer Ofisleri Buluştu!

Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi ev sahipliğinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde düzenlenen “Teknoloji Transfer Ofisleri Buluşması” 20 Ekim Cuma günü TÜBİTAK, TGB Derneği ve ARİNKOM TTO’nun da aralarında olduğu pek çok Teknoloji Transfer Ofislerinin katılımı ile gerçekleştirildi. ARİNKOM TTO’yu temsilen ARİNKOM TTO Yöneticisi M. Hakan Dağ, Yönetici Yardımcıları Rabia Taş ve Orkun Başkan da etkinlikte yerlerini aldılar.

Etkinlikte söz alan TÜBİTAK TEMEG Grup Koordinatörü Dr. Alp Eren Yurtseven’in “Sayılarla TTO Faaliyetleri" konusunda gerçekleştirdiği sunum tüm katılımcılar tarafından ilgi ile dinlendi.

Buluşma, 4.TGB Zirvesi öncesi teknoloji transfer ofislerini bir araya getirerek ilk aşaması sona yaklaşan Teknoloji Transfer Ofisleri Destekleme Programı çerçevesinde güncel durumlarını ve gelecek planlarını tartışmak, Türkiye'de TTO'ların resmini ve yol haritalarını çıkarmak amacıyla düzenlendi.

Bu çerçevede etkinlikte “TTO Yapılanmaları ve Kurumsallık” başlığı altında “2013 yılından bu yana yollarına devam eden TTO’ların farklı yapılanma modelleri ve kurumsallığa giden süreçleri”; “Sürdürülebilir TTO’lar” başlığı altında “TTO’ların finansal sürdürülebilirlik elde etmek için yaptıkları, gelir modelleri ve iyi uygulama örnekleri”; “Teknoloji Transfer Uzmanlığı” başlığı altında “Yeni bir meslek olarak TT uzmanlığı, bugünü ve geleceği, bir kariyer olarak TT uzmanlığı” konuları detaylarıyla ele alındı.