Geri
TTH Türkiye Projesi Kapanış Konferansı’ndan ARİNKOM TTO Notları…

15.11.2017

TTH Türkiye Projesi Kapanış Konferansı’ndan ARİNKOM TTO Notları…

“Technology Transfer: Breakthrough to Excellence” temalı TTH Türkiye Projesi Kapanış Konferansı 14 kasım 2017, Salı günü İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıya Program iştirakçileri arasında yer alan ARİNKOM TTO ekibinden ARİNKOM TTO Yöneticisi M. Hakan Dağ, Yönetici Yardımcısı Rabia Taş, Fikri Haklar ve Ticarileştirme Koordinatörü Özlem Tigin ve Girişimcilik Koordinatörü Burçak İlter Timurçin de katılım sağladı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında Avrupa Yatırım Fonu tarafından desteklenen, Bpifrance (FR) ve VentureWell (US) iş birliğinde, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı - TTGV liderliğinde yürütülen ve nihai yararlanıcısının TÜBİTAK olduğu Teknoloji Transfer Hızlandırma – TTH Programı’nın kapanış toplantısında proje süresince gerçekleştirilen çalışmalar, elde edilen kazanımlar, yatırım yapılan girişimler ve bundan sonra yapılması gerekenler paylaşıldı.

Toplantıda Rabia Taş “Regional and Territorial Development Initiative to Create an Integrated Community” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Ayrıca proje kapsamında University of New Mexico Teknoloji Transfer Merkezi STC.UNM'ye gerçekleştirdiği çalışma ziyareti hakkında bilgiler verdi.

Konferansta Türkiye’deki TTO’ların teknoloji transfer süreçleri ile ilgili 35 uygulamanın yer aldığı kitapçığın paylaşımı da yapıldı. İyi uygulamalar kitapçığında ARİNKOM TTO ekibinden Burçak İlter Timurçin, Orkun Başkan, Özlem Tigin ve Rabia Taş’ın kaleme aldığı “TRL Metedolojisi ve Ticarileşme Süreci” başlığı altındaki yazı ile yine Özlem Tigin ve Rabia Taş’ın kaleme aldığı “Anadolu Üniversitesi Fikri Haklar Politikası” başlığı altındaki yazı yer aldı. 

TTH Türkiye Projesinde öncelikle üniversitelerde olmak üzere araştırma ve teknoloji geliştirme çalışmalarının ekonomik ve sosyal faydaya dönüşmesi ve teknoloji tabanlı girişimlerin yatırım alarak büyümeleri hedeflendi. Söz konusu hedef doğrultusunda gerçekleştirilen faaliyetler toplantıda detaylarıyla ele alındı.

Türkiye’deki TTO’ların teknoloji transfer süreçleri ile ilgili 35 uygulamanın yer aldığı kitapçığa ulaşmak için tıklayınız. 

http://ttaturkey.org/52/n/technology-transfer-book-of-knowledge-with-turkish-tto-good-practices-is-published