Geri
Özlem Sevinç Tigin’e Teknoloji Transferi Alanında Uluslararası Geçerlilikte Uzmanlık Belgesi!

27.11.2017

Özlem Sevinç Tigin’e Teknoloji Transferi Alanında Uluslararası Geçerlilikte Uzmanlık Belgesi!

Kuruluşundan bu yana ARİNKOM TTO’da görev alan Özlem Sevinç Tigin uluslararası geçerliliği olan, teknoloji transferinde katma değer tecrübeye ve yetkinliğe sahip olunduğunu gösteren RTTP sertifikasını almaya hak kazandı. Tigin sertifikasını 06 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilen ÜSİMP patent fuarında, belgeyi veren kuruluş ATTTP adına ÜSİMP Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamit Serbest’in elinden tören eşliğinde teslim aldı.

Türkiye’de 2017 yılında belgeyi almaya hak kazanan 2 kişiden biri olan Tigin, aynı zamanda ülkemizde belgeye sahip olarak görev yapan 9 teknoloji transfer uzmanından da biri oldu.

RTTP (Register Technology Transfer Professional) sertifikasını veren ATTP (Alliance of Technology Transfer Professionals), teknoloji transferinde küresel standartları korumayı teşvik etmek amacı ile kurulmuş olan birlik olma özelliği taşıyor. ÜSİMP (Üniversite – Sanayi İş Birliği Platformu) ise ATTP’ye uluslararası alanda üye olan 10 dernek arasında Türkiye’den katılım sağlayan kuruluş olarak RTTP sertifikasının alınması sürecinde teknoloji transfer uzmanlarına destek çalışmalarını yürütüyor.

RTTP belgesine sahip olmak beraberinde teknoloji transferi alanında gerekli eğitim, deneyim ve teknik bilgi konularında uzman olduğunun, bu sürece değer katan bir yetkili çalışan olduğunun göstergesi olarak ifade ediliyor.