Geri
Fikirlerin Nasıl Projeye Dönüşeceği Anlatıldı!

28.12.2017

Fikirlerin Nasıl Projeye Dönüşeceği Anlatıldı!

27 Aralık, 2017, Çarşamba günü ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi'nde “Fikrim Projeye Dönüşür mü?” etkinliği düzenlendi. Etkinlikte "Bu 

fikir projeye dönüşebilir mi?, Uygun bir fon bulunabilir mi?" gibi sorular cevaplanarak; fikirlerin başvuru formatına dönüşmesi 

sürecinde yol haritalarının çizilmesi hedeflendi.

Düzenlenen iki oturum ile toplantı gerçekleştirildi. İlk oturum olan “Genel Görüşme”de projelendirme sürecine ilişkin görüşler paylaşıldı ve proje sürecinin genel çerçevesi çizildi. İkinci oturum olan “Birebir Görüşmeler” ile fikirleri olan araştırmacılara projeleri özelinde neler yapmaları gerektiğine ilişkin bilgiler verildi ve yönlendirmeler yapıldı.

Fikirlerin projeye dönüştürülmesi konusunda araştırmacıları cesaretlendirmeyi ve bilgilendirmeyi amaçladıklarını belirten Projeler Koordinatörü Banu Gültekin Kocaman ‘’Bizler bu toplantılar sırasında farkındayız ki en kıymetli olan şey insanların bir fikre sahip olmasıdır. Bugün üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz bu toplantılar yoluyla bir fikrin proje olabileceği ya da neye dönüşebileceği konusunda insanlara yol gösterici oluyoruz.’’ dedi.

Temel hedeflerinin fikir sahibi insanların projelerine destek verme ve devamında bu projede beraber yol alma olduğunu vurgulayarak ARİNKOM TTO Yönetici Yardımcısı Rabia Taş ‘’Bugün burada yaratıcı fikirler ele alınarak fon sağlayan kurumların beklentilerini paylaşacağız.’’ dedi.

ARINKOM TTO fikirlerin projeye dönüştürülmesi noktasında tüm araştırmacıları ofisine bekliyor.