Geri
"EUREKA ve UFUK 2020 ve Programları Bilgilendirme Toplantısı" ARİNKOM TTO katkılarıyla düzenlendi!

28.02.2018

BEBKA ve TÜBİTAK iş birliği ile ve Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Ticaret Odası, ARİNKOM TTO ve ETTOM'un katkılarıyla "EUREKA ve UFUK 2020 ve Programları Bilgilendirme Toplantısı" 27 Şubat 2018 tarihinde, Eskişehir Sanayi Odası’nda düzenlendi.  

2014-2020 yılları arasında uygulanmakta olan UFUK2020 Araştırma ve İnovasyon Programı'nın daha geniş kitlelere tanıtımı için düzenlenen toplantının açılış konuşmalarını Eskişehir Vali Yardımcısı Akın Ağca, ESO Başkanı Savaş M. Özaydemir ve BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim gerçekleştirdi.

Toplantıda TÜBİTAK EUREKA-EUROSTARS Ulusal Proje Koordinatörü Emre Yurttagül ve TÜBİTAK EUREKA-EUROSTARS Ulusal Proje Koordinatör Yardımcısı Tarık Şahin program hakkında bilgiler verdi. ARİNKOM TTO’nun da stant açtığı toplantıda; ARİNKOM TTO Yönetici Yardımcısı ve Uluslararası Projeler Koordinatörü Rabia TAŞ katılımcılara program ve ARİNKOM TTO’nun verdiği destekler konusunda açıklamalarda bulundu.

Etkinlikte söz alan Emre Yurttagül, ARİNKOM TTO Proje Yürütücüsü ve aynı zamanda Entekno A.Ş. kurucusu olan Prof. Dr. Ender Suvacı tarafından alınan SME Instrument Faz 1 ve Faz 2 desteklerini örnek vererek bu desteklere başvurulmasının önemini vurguladı. Etkinlik soruların cevaplanmasının ardından sona erdi.