Geri
TÜBİTAK ve Anadolu Üniversitesi İş Birliğinde Ufuk 2020 Veri Konsolu Eğitimi!

18.09.2018

TÜBİTAK ve Anadolu Üniversitesi İş Birliğinde Ufuk 2020 Veri Konsolu Eğitimi!

17 Eylül 2018 tarihinde, ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi'nde, TÜBİTAK ve Anadolu Üniversitesi iş birliğinde "Ufuk 2020 Programı Veri Konsolu Eğitimi ve Ufuk 2020'de Rekabetçi Proje Teklifi Hazırlama" etkinliği gerçekleştirildi. 

TÜBİTAK Ufuk 2020 Programı Ulusal İrtibat Noktası Okan Saldoğan eğitmenliğinde gerçekleşen etkinlik, teknoloji transfer ofisleri ve kurumların AB ofislerinde çalışan, uluslararası projeler konusunda hizmet veren uzmanlara yönelikti. Bu kapsamda eğitime Eskişehir, Bursa ve Konya'dan katılan temsilciler, Avrupa Komisyonu'nun kullanıma açtığı Ufuk 2020 Veri Konsolu'na erişim ve kullanım koşulları hakkında bilgi sahibi oldular. 

Veri Konsolu kullanımının yanı sıra Sn. Saldoğan, 2021-2017 yılları arasında yürürlüğe girecek Ufuk Avrupa (Horizon Europe) Programı hakkında genel bilgilendirme yaparak Ufuk 2020 için rekabetçi bir proje yazmak adına beklenen koşulları da katılımcılarla paylaştı. 

Teknoloji Olgunluk Seviyesi kavramının başta KOBİ Aracı olmak üzere tüm Ufuk 2020 projelerinde değinilmesi gerektiği gündeme geldi. ARİNKOM TTO Yönetici Yardımcısı Rabia Taş Ufuk 2020 Programına proje hazırlığında olan araştırmacıların bu konuda ARİNKOM TTO tarafından yayınlanan Teknoloji Olgunluk Seviyesi adlı yayından yararlanabileceklerine değindi. İlgili yayına ulaşmak için lütfen tıklayınız.