Geri
ARİNKOM TTO’nun, BEBKA 2015 Yılı Teknik Destek Projesi kabul edildi!

14.10.2015

ARİNKOM TTO’nun, BEBKA 2015 Yılı Teknik Destek Projesi kabul edildi!

BEBKA 2015 yılı Teknik Destek Programı Temmuz-Ağustos dönemi için Anadolu Üniversitesi ARİNKOM Teknoloji Transfer Ofisi’nin sunduğu proje önerisi desteklenmeye hak kazandı. Teknik Destek başvuru konusu “Uluslararası Rekabet İçin Ar-Ge ve Yeniliğin Korunması, Ticarileştirilmesi” olan proje kapsamında ARİNKOM TTO organizasyonu ile 2 gün sürecek olan bir eğitim verilecek.

Hedef kitlesini teknoloji transfer ofisi uzmanları, Ar-Ge merkezleri ve teknopark firmaları çalışanlarının oluşturduğu eğitimde kadın ve engelli katılımcıların başvuruları önceliklendirilecek. Eskişehir’de teknoloji transferi kapsamında fikri mülkiyet ticarileştirme ve sözleşme yönetimi konularını içeren “ilk eğitim” olma özelliği taşıyan eğitimde “Fikri Haklar”, “Patent Yaratma Süreçleri”, “Koruma Stratejileri”, “Sözleşme Yönetimi”, “Fikri Hakların Ticarileştirilmesi”, “Teknoloji Portföyü Yönetimi” gibi konular ele alınacak.

BEBKA tarafından yapılan açıklamaya göre 2015 Yılı Teknik Destek Programı Temmuz-Ağustos döneminde toplam 62 başvuru gerçekleştirilerek 62 başvurudan 42 tanesi asil listede yer almaya hak kazanmıştır.

Sözleşmesi imzalanan projenin, ayrıntılı duyurusu ve proje kapsamında gerçekleşecek olan eğitimin başlangıç tarihi önümüzdeki günlerde ARİNKOM TTO tarafından duyurulacak.