Geri
Anadolu Üniversitesi, TÜMEXPO'da yerini aldı!

22.10.2015

Anadolu Üniversitesi, TÜMEXPO'da yerini aldı!

 

Anadolu Üniversitesi İstanbul kongre Merkezi'nde gerçekleşen TÜMEXPO Fuarı'nda yerini aldı.  Çok sayıda devlet-özel sektör paydaşını bir araya getiren 3. TÜMEXPO 2015 ve 6.Helal Expo fuarları 22-25 Ekim tarihleri boyunca konuklarını ağırlayacak.

Anadolu Üniversitesi fuar standında, ARİNKOM Teknoloji Transfer Ofisi (Anadolu Üniversitesi Ar-Ge İnovasyon Koordinasyon Birimi Teknoloji Transfer Ofisi)'nin yanı sıra bünyesinde üretilmiş olan farklı teknolojik ürün ve projelere yer verdi. 

Fuar boyunca Anadolu Üniversitesi standında Hidoana (Hidrojen Enerjili Araç Projesi), İnsansız Hava Aracı (Otonom Uçuş ve Hedef Tespiti yapabilen İnsansız Hava Aracı Projesi), Boron Max (nano boyutlu bor bileşikli yağ katkısı), Bortek Kompozit Hbn Kaplama ( (hareketli parçalarda sürtünme nedeniyle oluşan enerji kayıplarını ve aşınmayı azaltmak için geliştirilen bir kaplama), Görüntü İşleme Teknolojisi,  iş sağlığı ve güvenliği için özel gözlük (arttırılmış gerçeklik), inşaat sektöründe kullanılmak üzere Kör Noktaları Engelleyici Baret ve özel formülasyonlu blashing balm cream sergilenecek. 

Anadolu Üniversitesi stand alanını ziyaret eden ve katılım belgesini teslim eden TÜMSİAD başkanı Yaşar Doğan, Anadolu Üniversitesi'ne teşekkürlerini ileterek iyi ve verimli bir fuar geçirilmesi temennilerinde bulundu. 

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) tarafından DISCOVER EVENTS'in organizasyonuyla düzenlenen TÜMEXPO 2015 kapsamında yarın düzenlenecek KOBİ Şurası'na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim'in katılımı bekleniyor.