Geri
Girişimcilik Zirvesi 2015 - "Fikir Kampı" gerçekleştirildi!

14.12.2015

Girişimcilik Zirvesi 2015 -

Girişimcilik Zirvesi 2015 etkinliği kapsamında Anadolu Üniversitesi Girişimcilik Kulübü ve ARİNKOM TTO işbirliği ile düzenlenen "Fikir  Kampı" 5-6 Aralık tarihlerinde Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Fuaye Alanı’nda gerçekleştirildi. 

Etkinliğin açılışında söz alan Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tuğberk Tosunoğlu, amaçlarının öğrencilerin yaratıcı fikirleri keşfetmellerini sağlamak ve o fikirleri geliştirmek olduğunu ifade etti. Anadolu Üniversitesinin, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) uygulayıcı kuruluşu seçildiğini sözlerine ekleyen Yrd. Doç. Dr. Tosunoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "TÜBİTAK’ın tekno girişimlere yönelik destekleri var. Bu destek sürecinde ilk dönemi tamamladık. İkinci döneme de yakında başlayacağız. Anadolu Üniversitesi bünyesindeki Anaç Ön Kuluçka Merkezi’nde dördüncü sınıf öğrencileriyle mezun öğrencilerin yararlanabildiği destek programları var. Bu programlarda bize sunulan projeler için yarışma platformları oluşturup belirli kriterlere göre projeleri değerlendirmeye alıyoruz. İleri aşamalarda da projeler çerçevesinde eğitim programları vererek danışmanlık sağlıyoruz. Sizleri de aramızda görmek isteriz.’’

Açılış konuşmasının ardından başlayan etkinlikte, öğrencilerden tasarımcı, teknocu ve iş adamı olarak kategorize edilen gruplardan kendilerine uygun gördükleri herhangi bir gruba katılmaları istendi. 12 mentör,120 katılımcı ve 1 kamp yöneticisi tarafından 24 saatte gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılara inovasyon, kreatif düşünce ve yaratıcılık alanlarında bilgiler aktarıldı.