Geri
2016 yılına ARİNKOM Teknoloji Transfer Ofisi'nde Rektörümüz Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN ile birlikte merhaba dedik...

30.12.2015

2016 yılına ARİNKOM Teknoloji Transfer Ofisi'nde Rektörümüz Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN ile birlikte merhaba dedik...

Proje Birimi ve ARİNKOM TTO Ofisi'nde Anadolu Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Naci Gündoğan, Anadolu Üniversitesi Araştırmalardan Sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. A. Savaş Koparal, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu,  Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin TÜRK, ARİNKOM TTO Direkötrü Prof. Dr. M. Ersan Pütün ve ARİNKOM TTO Proje Yürütücümüz Prof. Dr. Ender Suvacı katılımı ile birlikte yeni yıl kutlaması yapıldı.

Yapılan kutlamada Rektörümüz Prof. Dr. Naci Gündoğan, ARİNKOM TTO’nun üniversite-sektör işbirlikleri noktasında öneminden söz ederek 2016 yılı itibariyle de ARİNKOM TTO faaliyetlerine desteklerinin süreceğini belirtti.

ARİNKOM TTO yöneticisi M. Hakan Dağ yaptığı konuşmada ARİNKOM TTO hizmetleri ve bu hizmetler doğrultusunda proje sayıları, patent başvuruları, kurulan şirket sayısı, girişimcilik ekosistemi hakkında istatistiki bilgiler verdi. Bir önceki yıla oranla bu sayılarda %40 oranınında artış olduğunu belirten Dağ, gelecekte daha yüksek seviyelere çıkılacağını sözlerine ekledi.

‪#‎AnadoluÜniversitesi ‪#‎TTO ‪#‎ARİNKOMTTO