Geri
ARİNKOM TTO gözüyle ISIF'16!

10.03.2016

ARİNKOM TTO gözüyle ISIF'16!

Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA) öncülüğünde ve Türk Patent Enstitüsü (TPE) evsahipliğinde; patentlerin, buluşların, yeni ürünlerin ve teknolojik fikirlerin ticarileştirilmesine yönelik katkı sağlamayı amaçlayan İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF) 3-6 Mart 2016 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde (ICC) gerçekleşti.

Fuara ARİNKOM TTO Yöneticisi M. Hakan Dağ, ARİNKOM TTO Teknoloji Transferi Grup Yöneticisi Orkun Başkan, Fikri Haklar ve Ticarileşme Koordinatörü Özlem Tigin de katılım sağladı. 

TGBD’nin de Danışma Kurulu’nda yer aldığı etkinilk kapsamında, katılımcıların fikri mülkiyetlerinin ticarileştirilmesine yardımcı olacak B2B platformu, fikri mülkiyet haklarının önemi, faydaları, bunların ticarileştirilmesi ve inovasyon sürecindeki önemi konularına yönelik bilimsel programlar ve eğitimler düzenlendi.

 
Türkiye’den bir çok buluşçunun buluşlarını sergilediği fuara da ev sahipliği yapan etkinliğin Asya ve Avrupayı birbirine bağlayan ve dünyanın ticaret merkezi olarak kabul edilen İstanbul'da olması hem buluşçular hem de yatırımcılar için dünyanın en önemli buluş fuarlarından biri olması özelliğini de beraberinde getirmiş oldu. Program kapsamında buluşçulara “ISIF 2016 Ödülleri” çeşitli kategorilerde takdim edildi.