Teknoloji Projelerimiz Projelerimiz
Geri
TÜBİTAK 2221 Desteği Kapsamında British Columbia Üniversitesi ile İşbirliği!

02.11.2015

TÜBİTAK 2221 Desteği Kapsamında British Columbia Üniversitesi ile İşbirliği!

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Duygu Erişti,TÜBİTAK 2221 (Bilim İnsanı Destekleme Programı) kapsamında  kabul edilen Sanat Temelli Araştırma yöntemlerinden biri olan A/r/tografi yöntemi üzerine gerçekleştirdikleri projede içerik geliştirme sürecini tamamlamak üzere,  British Columbia Üniversitesi Eğitim Fakültesi Program Geliştirme ve Pedagoji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rita Irwin'i Üniversitemizde ağırlıyor. 

Prof. Dr. Irwin ve Doç. Dr. Erişti,  Eylül ayından bu yana gerçekleştirdikleri etkinliklerle ilgili olarak Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Kırıkkale Üniversitesi’nde konferans ve çalıştaylar düzenlediklerini ve bu etkinlikler süresince yaşadıkları deneyimlerini de hazırlamakta oldukları kitap projesinde paylaşmayı hedeflediklerini kaydetti.

Doç. Dr. Duygu Erişti yürütücülüğünde gerçekleştirilen projenin bir ürünü olarak, A/R/TOGRAFİ ‘Uygulama Tabanlı Araştırma Yöntemi’ adını taşıyan bilimsel bir kitap, bilim insanlarının ilgi ve beğenisine sunulacak.

Projeyi, “Sanat Temelli Araştırma Eğitimi Programı ve Etkililiği (ST/A/EP)” isimli ders içeriği geliştirme amaçlı Bilimsel Araştırma Projesi (BAP) kapsamında, Prof. Dr. Irwin ile birlikte kaleme aldıklarını belirten Doç. Dr. Erişti,  “Görsel Araştırma Yöntemleri” kitabı içerisindeki A/r/tografi bölümünün genişletilmesi çalışmasının da son aşamaya geldiğini ifade etti.

Son olarak Doç. Dr. Duygu Erişti, yürüttüğü projenin tamamlanmasının hemen ardından, yine uluslararası boyutlu, sanat temelli araştırma programı geliştirme çalışmaları yürütecekleri yeni bir projeye daha imza atma hazırlıklarını sürdürmekte olduklarını belirtti.