Teknoloji Projelerimiz Projelerimiz
Geri
“Horizon 2020 REMOURBAN Avrupa Birliği Projesi Pasif Ev” konferansı gerçekleştirildi!

26.05.2016

“Horizon 2020 REMOURBAN Avrupa Birliği Projesi Pasif Ev” konferansı gerçekleştirildi!

2014 yılı Ekim ayında kabul edilen ve Anadolu Üniversitesi’nin ortağı olduğu Horizon 2020 projesi REMOURBAN kapsamında Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi tarafından “Horizon 2020 REMOURBAN Avrupa Birliği Projesi Pasif Ev” tanıtım konferansı, 25 Mayıs Çarşamba günü Kongre Merkezi Salon Anadolu’da gerçekleştirildi. Konferansa; Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Türk ve REMOURBAN projesi Anadolu Üniversitesi proje ekibi Prof. Dr. Ertuğrul Yörükoğulları, Doç. Dr. Metin Kul, Doç. Dr. Ahmet Şenol Aybek ve Doç. Dr. Nil Aras ev sahipliği yaparken Ankara Demir Enerji grubundan Caner Demir, Mimar Zümrüt Çağlayan Arslan ve Suna Ayyüce Yalçın konuşmacı olarak katıldı.

Konferansta Caner Demir “Anadolu Üniversitesi Passive House Standartları” sunumu ile REMOURBAN projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Ardından Mimar Zümrüt Çağlayan Arslan “Pasif Ev Proje Standartları” sunumu ile pasif ev standardı hakkında bilgilendirme yaptı. Son olarak Mimar Suna Ayyüce Yalçın “Enerjide Pasif, Konforda Aktif – Geleceğin Yapıları: Pasif Ev” sunumu ile Türkiye’de ve dünyada pasif ev uygulamalarını ele aldı.

Üniversite ve sektör temsilcilerinin bir araya geldiği konferans soru-cevap bölümünün ardından Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Türk’ün katılımcılara teşekkür belgelerini sunması ile sona erdi.