TechUP Nedir?

TechUP; ARİNKOM Teknoloji Transfer Ofisi tarafından yürütülen Eskişehir ve bölgesinde faaliyet gösteren firmalara yönelik eğitim, mentorluk ve danışmanlık hizmetlerinden oluşan bir hızlandırıcı programdır.

Programın amacı, Eskişehir ve bölgesinde faaliyet gösterdiği alanda yenilikçi ve teknolojik bir ürünü/hizmeti olan; fakat söz konusu atılım için finansal kaynaklara ve gerekli olan tecrübeye ulaşmakta zorlanan 6 girişimcinin büyüme hedeflerinin mentorlar gözetiminde desteklenmesi ve girişimcilerin yatırım yapılabilir hale getirilmesidir.

Neden TechUP?

Program, yenilikçi teknoloji üreten firmaların desteklenmesi için global girişimcilik ekosistemindeki eğilimler dikkate alınarak tasarlanmıştır.

TechUP sıradan bir girişimcilik eğitimi değildir. Tamamen firmaların yenilikçi ve teknolojik ürün/hizmetlerine yönelik uygulamalar içeren interaktif bir programdır.

Bu programda firmalara doğrudan maddi bir destek sunulmamaktadır. Firmaya katma değer yaratmak ve firmayı yatırımcıya hazırlamak hedeflenmektedir.

Kimler Başvurabilir?

Eskişehir ve bölgesinde faaliyet gösteren Yenilikçi ve teknolojik bir ürünü / hizmeti olan En az 3 ay önce kurulmuş Tercihen ciro elde etmiş Mentor desteği ile büyümek ve yatırım almak isteyen Teknoloji tabanlı firmalar

Son Başvuru Tarihi

22 Eylül 2019, Pazar

Programda Neler Sunuyoruz?

Firma Analizi Yatay ve Dikey Mentorlarla Çalışma Hızlandırıcı Eğitimleri Müşteri Görüşmeleri Firma Teknik Raporları Akademik Destek Yatırımcı Karşısına Çıkma Fırsatı

Program Süreci

1

Başvuruların Alınması ve Değerlendirilmesi

Başvurular http://bit.ly/techup2019 linkinden online olarak alınacak, başvurusu uygun bulunan girişimciler programa alınacaktır.

2

Eğitim ve Ön Eleme

Programa kabul edilen girişimciler İş Planı ve Sunum Eğitimi alacaktır. Eğitim sonrasında hızlandırıcı programa katılacak 6 firma İş Planı Sunumu yaparak jüri değerlendirmesi ile belirlenecektir.

3

Firma Görüşmeleri ve Analizi

Programa alınan 6 firma ile bire bir görüşmeler yapılarak firmalar ürün, pazar, finans ve insan kaynakları yönünden değerlendirilerek ihtiyaçları tespit edilecektir. Bu analizler sonucunda firmaların hızlandırıcı eylem planları oluşturulacaktır.

4

Hızlandırıcı Program

Programa alınmaya hak kazanan firmalar için eğitimler düzenlenecektir. Firma analizlerinden tespit edilen ihtiyaçlar doğrultusunda her firmaya en az iki mentor (yatay ve dikey mentorluk) atanarak firma-mentor çalışmaları başlatılacaktır. Program sonunda her firma için yatırımcı görüşmelerinde kullanılmak üzere Teknoloji Ticarileştirme Raporu hazırlanacaktır.

5

Eskişehir ve İstanbul’da Demo Day

Program sonunda girişimciler sunum eğitimi ve sunum mentorlukları ile yatırımcı sunumu için hazırlanarak Eskişehir ve İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Demo Day’lerde yatırımcılara teknolojilerini sunmaları sağlanacaktır.

Takvim

2019 TechUP+ Startupları

Startuplar

AlpanTech
www.alpantech.com

RoBlock - Blok Tabanlı Programlama Yapılabilen STEM Eğitimi Robotu: RoBlock, okulların K-12 sınıfları için, STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitim alanında kullanılmak üzere geliştirilen blok tabanlı kodlama teknolojisi ve buna uyumlu bir robota sahip özgün eğitim setidir. MIT tarafından geliştirilen blok tabanlı algoritma geliştirme aracı Scratch teknolojisini kullanan RoBlock sayesinde öğrenciler kodlamayı kolaylıkla öğrenebilmektedir. Özgün ve yerli olarak tasarlanmış donanım ve optimize edilmiş yazılım sayesinde STEM eğitimi bir problem olmaktan çıkıp, eğlenceye dönüşmektedir. RoBlock'un önemli özelliklerinden bir tanesi ise MEB uyumlu eğitim müfredatı ile birlikte gelmesidir. Bu sayede müfredat problemi ortadan kalkarak RoBlock üzerinde yap, dene ve öğren sistematiği hızlı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Lider Teknoloji
www.liderteknoloji.com

İleri Çekirdek (LTG 1553B- USB): Türkiye'de seri veri yolu ürünlerinde öncü olma yolunda ilerleyen Lider Teknoloji Geliştirme’nin LTG MIL-STD-1553B seri veri yolu (Mux Bus) ürünleri; savunma, havacılık ve uzay sanayiinde özellikle askeri sistemler için aviyonik üniteler arası haberleşme, test, analiz ve simülasyon ihtiyacın karşılamak üzere üretilmiş milli ve özgün ürünlerdir. Bu ürünler, ihtiyaca göre uyarlanabilir, güvenilir, performans/fiyat oranı avantajlı donanım, yazılım ve IP Core çözümleri sunmaktadır. LTG, 1553 ürünlerinin yanı sıra ARINC 429, CAN Bus, AFDX vb. Ürünleri geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir.

Negentra Yazılım Bilişim
www.negentra.com.tr

Hemşirelik ve Ebelik Eğitiminde VR Ventrogluteal Bölge IM-Enjeksiyon Simülasyonu: Yaptığımız çalışma ile Ventrogluteal bölgeye IM Enjeksiyon uygulaması için bir sanal gerçeklik eğitim simülasyonu geliştirilmektedir. Oda ölçeğinde tasarlanan simülasyon el ve vücut hareketlerinin gerçek zamanlı olarak yakalanması ile en yüksek etkileşim sağlanmış olup öğrenciler; sanal gerçeklik ortamında elektronik bir şırınga ile IM enjeksiyon uygulamasını gerçeğe en yakın şartlar altında tecrübe edebileceklerdir. Öğreticiler, öğrencinin deneyim sırasındaki durumunu ve tepkilerini gerçek zamanlı olarak gözlemleyebilecek ve deneyim sonunda rapor alabileceklerdir.

Umay Müze Tasarım ve Teknolojileri
www.umaymdt.com

Talebox: ezo ve Talebox birlikte çalışan bir yazılım ve donanımdır. Talebox, butik bir pazaryeri mantığı ile yazar ve çizerleri buluşturarak, yapay zeka ve çeşitli algoritmalar yardımıyla masalları oluşturan ve bu masalları mobil uygulaması üzerinden tüketicisiyle buluşturan bir yazılımdır. ezo ise, bu masalları, nesnelerin interneti ve bulut teknolojisinin yardımıyla, sabit projektörü sayesinde istenen bölgeye yansıtarak, sesli bir şekilde dinleyip izlemenize olanak sağlayan bir cihazdır. Çocuğunuzun uyku öncesi masal dinleme ritüelinde size yardımcı olmak için tasarlanmış olan bu sistem, çocuğunuzun ilgi alanı çerçevesinde eğitici içerikleri olan pedagog denetiminden geçmiş bir masal çeşitliliği sunar, olumsuz olaylar ve korkunçluklar içermez. Siz yorgun olduğunuzda dahi, ezo çocuğunuza masallar anlatarak uyumasına yardımcı olur. Çocuğunuzu uyuturken aynı zamanda eğitir.

Nevisoft Bilişim Teknolojileri
www.nevisoft.com.tr

Engelsiz Çeviri: işitme engelli insanların günlük yaşama entegrasyonunu arttıran, internet üzerindeki bilgilerin işaret diline çevrilmesi sağlayan ve işaret dili üzerinde iki yönlü çeviri hizmeti ile karşılıklı haberleşmeyi mümkün kılan yeni nesil teknolojileri kullanan bir yazılımdır. İşitme engellilerin %50 'ye yakınının okuma yazması bulunmamaktadır. Okuma yazması olan işitme engellilerin ise kelime dağarcıkları çok dardır. İşaret dilinin dil bilgisini göz önüne alırsak kelimelerde ek kavramı yoktur, işitme engelliler sadece kelimelerin köklerini bilmektedir. Üniversite mezunu bir işitme engellinin okuduğu metni anlama oranı orta öğretimdeki bir öğrenci kadardır. Engelsiz Çeviri web eklentisi ile web sitelerindeki metinler, anlık olarak işaret diline çevrilmektedir. Engelsiz Çeviri kiosku ile de aynı ortamda bulunan işaret dili bilmeyen birey ile işitme engellinin karşılıklı iletişim kurmaları sağlanmaktadır.

Modoya Elektronik Otomasyon Mühendislik Danışmanlık
www.modoya.com

Lazer Alan Tarayıcılı Navigasyon Sistemi ve Kontrol Yazılımı Geliştirilmesi: Haritacılık sektöründe 1990 yıllardan beri kullanılan LIDAR (lazer darbeleri kullanılarak bir nesne veya bir yüzeyin uzaklığını anlayan sistem) teknolojisinin son yıllarda 'güvenlik alan tarayıcı' ve 'otonom araçlarda navigasyon özelliği ile kullanılmaktadır. Bu projede reflektörlü ve reflektörsüz çalışma sistemine uygun lazer donanım ve yazılımı, kullanıcı arayüzü ile birlikte geliştirilmesi hedeflenmektedir. Proje çıktısı ürün otomatik yönlendirmeli araç ve robotik sektörlerinde kullanılabilecektir. Proje kapsamında gömülü yazılım geliştirme, arayüz yazılımı geliştirme ve elektronik kontrol donanımı geliştirilmesi alanlarında yoğun ar-ge faaliyetleri gerçekleştirilecektir. Bu faaliyetler sonucunda elde edilen bilgi birikimi daha geniş kullanım alanına sahip güvenlik alan tarayıcıların geliştirilmesi içinde kullanılabilecektir. Yerli olarak tasarlanacak ilk ürün olma özelliğini de taşıyacak proje ile ithal ürün ikamesi ve de ihraç edilebilecek bir ürün platformu geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Mevsim İklimlendirme
www.mevsimiklimlendirme.com.tr

Paslanmaz Çelik Soğutucu Ünitesi: Aşındırıcı gazlara maruz kalan hava soğutmalı endüstriyel iklimlendirme cihazları 3 yıl servis ömrüne sahiptir. Mevsim İklimlendirme İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. servis ömrü 3 yıldan 15 yıla kadar uzatılmış iklimlendirme cihazlarının tasarımını gerçekleştirmektedir. Hidrojen sülfit gazına karşı en az 15 yıl dayanıklı olan bu iklimlendirme cihazları, paslanmaz çelik malzemeye ve yeni bir tasarıma sahiptir. Bu ürün sayesinde atık su arıtma tesisleri, petrokimya tesisleri, jeotermal santraller, demir-çelik fabrikaları gibi büyük fabrikalar faaliyet giderlerindeki azalma ile büyük karlar elde edeceklerdir. Bakım ve değişim süreçlerinden kaynaklanan üretim kesintilerinin önüne geçilmiş olunacaktır.

Remmsoft
www.remmsoft.com

ALP (Agile Lean Production): Yalın üretim metodları için geliştirilmiş web portal çözümü. Odağımız, * Maliyetlerin ve yapılan iyileştirme çalışmalarının gerçek veriler ile net ölçülebilmesi * Tümleşik bir yapıda tüm ekiplerin birlikte çalışabilmesi * Doğru Yalın üretim tekniklerinin kişiden bağımsız uygulanması, şirket kültürü oluşturulması sağlanmasıdır.

PİTON Ar-Ge ve Yazılım Evi
www.piton.com.tr

ALFA Sistem | Akıllı Ulaşım Sistemi: Ulaşım sektöründe hizmet veren tüm işletmelerin (raylı sistem, otobüs, deniz taşımacılığı vs.) ihtiyaç duyduğu Hat ve Trafik Planlama Sistemi, Sefer ve Tarife Yönetimi, Kontrol Merkezi Sistemi, Sürücü Kontrol Sistemi, Ödeme Sistemi, Akıllı Durak Sistemi, Araç Üstü Bilgilendirme Sistemi, Mobil Yolcu Bilgilendirme Sistemi, Engelli Destek Sistemi, Karar Destek Sistemi ve birçok yönetimsel analiz ve raporlamayı tek çatı altında toplayan entegre yazılım sistemidir.

AlpanTech
www.alpantech.com

Rob-i: Akıllı Denge Robotu Rob-i, iki tekerlek üzerinde dengede durabilen bir robotun akıllı telefon üzerinden kontrolünü sağlayan oyuncak robottur. Robotun hızı ve yönü akıllı telefon veya tablet üzerinden kablosuz olarak yapılabilmektedir. Okul öncesi çocukların gelişim alanlarını desteklemek amacıyla kullanılmaktadır.

Evosoft
http://www.avukatbulut.com/

Avukat Bulut, bulut tabanlı bir müşteri ilişkileri yönetim (CRM) platformudur. Firmalar bu platform sayesinde müşterileri ile olan tüm iletişimi tek noktadan ve otomatik olarak yönetebilmektedirler. Firmaların tüm kullanıcıları sistemi kullanarak firma içi iletişimi de her noktadan yönetebilmektedirler. Avukatlık, doktorluk gibi sektörel bazda özelleştirilebilme imkanı ile sektörel iş süreçlerini takip edebilmektedirler.

BLG Robotik
www.blgrobotik.com

DÜPUS: Dinamik Üretim Çizelgeleme Yapay Zeka Sistemi, düşük kar marjlı ve yüksek üretim kapasitesine sahip (ana sektöre üretim yapan yan sanayi kuruluşları) olan işletmelerde görülen çizelgeleme ve optimizasyon problemlerini çözen, üretim maliyetlerini %20-%30 oranında azaltacak, dinamik üretim planlama ve çizelgeleme yapan yapay zeka sistemidir.

Modoya
www.modoya.com

OYA: Otomatik Yönlendirilmeli Araç, endüstriyel üretim alanları için çok fonksiyonlu insandan bağımsız hareket edebilen elektrikli taşıma aracıdır. Modüllerin birleşiminden oluşması sebebiyle kolayca çekici, taşıyıcı, konveyör ve platform seçeneklerine dönüşebilmektedir.

Bortek
www.borteknolojileri.com

KNFLEX Diz Masaj Kremi: KNFLEX Diz masaj kremi, geliştirilen nano boyutlu, biyouyumlu katı yağlayıcı bileşim ile kemikleri kalıcı olarak yağlayarak hareketlerini kolaylaştırmaktadır. Krem, deri üzerinden masaj şeklinde tatbik edilir, ürün kıkırdak bölgesine ulaşır, iltihabı giderir ve birbirine temas eden kemikleri yağlayarak hareket rahatlığı sağlar.

PİTON Ar-Ge ve Yazılım Evi
www.piton.com.tr

ALFA Sistem: Entegre Akıllı Ulaşım Sistemi, kent içi ulaşım sektöründe hizmet veren tüm işletmelerin (Raylı Sistem, Otobüs, Deniz Taşımacılığı vb.) ihtiyaç duyduğu İşletim Yönetimi, Hat ve Trafik Planlama, Yolcu Bilgilendirme Sistemi, Araç İzleme ve Kontrol Merkezi Sistemi, Araç Filo Yönetimi, Arıza-Bakım-Onarım Sistemi, Sabit Tesisler Yönetimi, Elektronik Ücret Toplama Sistemi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği ve daha birçok yönetimsel ihtiyacı tek bir çatı altında toplayan ve standart ERP yeteneklerini içinde barındıran BigData temelli entegre yazılım sistemidir.

EKS Yazılım
www.eksbt.com

edcsistem.com, faturalama, stok, satın alma ve üretim yönetimi ile birlikte e-defter, e-fatura, e-arşiv gibi hizmetleri kendi bünyesindeki sistemlerde barındırması zor olan küçük esnaf ve işletmelere uygun maliyetli bulut tabanlı yazılım kiralama hizmeti sunmaktadır.

Te Sistem Elektronik

Ongrid Solar Inverter, Güneş enerjisi santrallerinde kullanılan bir solar inverterdir. Şebekeye elektrik veren (ongrid) güneş enerjisi santraller için uygundur. Yurt içi pazarda tamamen yerli üretim malzeme kullanılarak üretilmektedir.

WMD Teknoloji
www.wisemicrodevices.com

WiseBox, sektörel ihtiyaçlar göz önüne alınarak oluşturulmuş, uygun maliyetle ve hızlıca üretilebilen, yenilikleri birkaç hafta içerisinde uygulamaya dönüştürebilecek esnekliğe sahip ve içerisinde AR-GE yönünden temel ihtiyaç olan test edilmiş uygulama parçalarını barındıran genişletilebilir, endüstriyel, akıllı bir yönetim ve bilgi konsolu olan elektronik bir sistemdir. Halihazırda var olan endüstriyel makine, araç ve yapılarını çok düşük maliyet ve az bir zaman içerisinde yüksek teknolojik cihazlara çevirebilmektedir.

Umay Museum Design
www.umaymdt.com

Kronos Zaman Gezgini, eski uygarlıklar ve onların kurdukları arkeolojik kentleri sanal ortama taşımaktadır. Bu kentler arkeolojik çalışmalarla mümkün olmayacak bir şekilde en ince ayrıntısına kadar dijital ortamda yeniden inşaa edilebilmektedir. Kent tüm eserleri ve yerleşim detaylarıyla ortaya çıktığında, onun içinde yaşayan insanların toplumsal ve kültürel yaşam tarzlarını da yansıtan yapay zeka içeren bir yaşamı kurgulayabilecektir. Böylece kullanıcılar binlerce yıl öncesindeki yaşamı deneyimleyebilecektir.

AlpanTech
www.alpantech.com

RoBlock - Blok Tabanlı Programlama Yapılabilen STEM Eğitimi Robotu: RoBlock, okulların K-12 sınıfları için, STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitim alanında kullanılmak üzere geliştirilen blok tabanlı kodlama teknolojisi ve buna uyumlu bir robota sahip özgün eğitim setidir. MIT tarafından geliştirilen blok tabanlı algoritma geliştirme aracı Scratch teknolojisini kullanan RoBlock sayesinde öğrenciler kodlamayı kolaylıkla öğrenebilmektedir. Özgün ve yerli olarak tasarlanmış donanım ve optimize edilmiş yazılım sayesinde STEM eğitimi bir problem olmaktan çıkıp, eğlenceye dönüşmektedir. RoBlock'un önemli özelliklerinden bir tanesi ise MEB uyumlu eğitim müfredatı ile birlikte gelmesidir. Bu sayede müfredat problemi ortadan kalkarak RoBlock üzerinde yap, dene ve öğren sistematiği hızlı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Lider Teknoloji
www.liderteknoloji.com

İleri Çekirdek (LTG 1553B- USB): Türkiye'de seri veri yolu ürünlerinde öncü olma yolunda ilerleyen Lider Teknoloji Geliştirme’nin LTG MIL-STD-1553B seri veri yolu (Mux Bus) ürünleri; savunma, havacılık ve uzay sanayiinde özellikle askeri sistemler için aviyonik üniteler arası haberleşme, test, analiz ve simülasyon ihtiyacın karşılamak üzere üretilmiş milli ve özgün ürünlerdir. Bu ürünler, ihtiyaca göre uyarlanabilir, güvenilir, performans/fiyat oranı avantajlı donanım, yazılım ve IP Core çözümleri sunmaktadır. LTG, 1553 ürünlerinin yanı sıra ARINC 429, CAN Bus, AFDX vb. Ürünleri geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir.

Negentra Yazılım Bilişim
www.negentra.com.tr

Hemşirelik ve Ebelik Eğitiminde VR Ventrogluteal Bölge IM-Enjeksiyon Simülasyonu: Yaptığımız çalışma ile Ventrogluteal bölgeye IM Enjeksiyon uygulaması için bir sanal gerçeklik eğitim simülasyonu geliştirilmektedir. Oda ölçeğinde tasarlanan simülasyon el ve vücut hareketlerinin gerçek zamanlı olarak yakalanması ile en yüksek etkileşim sağlanmış olup öğrenciler; sanal gerçeklik ortamında elektronik bir şırınga ile IM enjeksiyon uygulamasını gerçeğe en yakın şartlar altında tecrübe edebileceklerdir. Öğreticiler, öğrencinin deneyim sırasındaki durumunu ve tepkilerini gerçek zamanlı olarak gözlemleyebilecek ve deneyim sonunda rapor alabileceklerdir.

Umay Müze Tasarım ve Teknolojileri
www.umaymdt.com

Talebox: ezo ve Talebox birlikte çalışan bir yazılım ve donanımdır. Talebox, butik bir pazaryeri mantığı ile yazar ve çizerleri buluşturarak, yapay zeka ve çeşitli algoritmalar yardımıyla masalları oluşturan ve bu masalları mobil uygulaması üzerinden tüketicisiyle buluşturan bir yazılımdır. ezo ise, bu masalları, nesnelerin interneti ve bulut teknolojisinin yardımıyla, sabit projektörü sayesinde istenen bölgeye yansıtarak, sesli bir şekilde dinleyip izlemenize olanak sağlayan bir cihazdır. Çocuğunuzun uyku öncesi masal dinleme ritüelinde size yardımcı olmak için tasarlanmış olan bu sistem, çocuğunuzun ilgi alanı çerçevesinde eğitici içerikleri olan pedagog denetiminden geçmiş bir masal çeşitliliği sunar, olumsuz olaylar ve korkunçluklar içermez. Siz yorgun olduğunuzda dahi, ezo çocuğunuza masallar anlatarak uyumasına yardımcı olur. Çocuğunuzu uyuturken aynı zamanda eğitir.

Nevisoft Bilişim Teknolojileri
www.nevisoft.com.tr

Engelsiz Çeviri: işitme engelli insanların günlük yaşama entegrasyonunu arttıran, internet üzerindeki bilgilerin işaret diline çevrilmesi sağlayan ve işaret dili üzerinde iki yönlü çeviri hizmeti ile karşılıklı haberleşmeyi mümkün kılan yeni nesil teknolojileri kullanan bir yazılımdır. İşitme engellilerin %50 'ye yakınının okuma yazması bulunmamaktadır. Okuma yazması olan işitme engellilerin ise kelime dağarcıkları çok dardır. İşaret dilinin dil bilgisini göz önüne alırsak kelimelerde ek kavramı yoktur, işitme engelliler sadece kelimelerin köklerini bilmektedir. Üniversite mezunu bir işitme engellinin okuduğu metni anlama oranı orta öğretimdeki bir öğrenci kadardır. Engelsiz Çeviri web eklentisi ile web sitelerindeki metinler, anlık olarak işaret diline çevrilmektedir. Engelsiz Çeviri kiosku ile de aynı ortamda bulunan işaret dili bilmeyen birey ile işitme engellinin karşılıklı iletişim kurmaları sağlanmaktadır.

Modoya Elektronik Otomasyon Mühendislik Danışmanlık
www.modoya.com

Lazer Alan Tarayıcılı Navigasyon Sistemi ve Kontrol Yazılımı Geliştirilmesi: Haritacılık sektöründe 1990 yıllardan beri kullanılan LIDAR (lazer darbeleri kullanılarak bir nesne veya bir yüzeyin uzaklığını anlayan sistem) teknolojisinin son yıllarda 'güvenlik alan tarayıcı' ve 'otonom araçlarda navigasyon özelliği ile kullanılmaktadır. Bu projede reflektörlü ve reflektörsüz çalışma sistemine uygun lazer donanım ve yazılımı, kullanıcı arayüzü ile birlikte geliştirilmesi hedeflenmektedir. Proje çıktısı ürün otomatik yönlendirmeli araç ve robotik sektörlerinde kullanılabilecektir. Proje kapsamında gömülü yazılım geliştirme, arayüz yazılımı geliştirme ve elektronik kontrol donanımı geliştirilmesi alanlarında yoğun ar-ge faaliyetleri gerçekleştirilecektir. Bu faaliyetler sonucunda elde edilen bilgi birikimi daha geniş kullanım alanına sahip güvenlik alan tarayıcıların geliştirilmesi içinde kullanılabilecektir. Yerli olarak tasarlanacak ilk ürün olma özelliğini de taşıyacak proje ile ithal ürün ikamesi ve de ihraç edilebilecek bir ürün platformu geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Mevsim İklimlendirme
www.mevsimiklimlendirme.com.tr

Paslanmaz Çelik Soğutucu Ünitesi: Aşındırıcı gazlara maruz kalan hava soğutmalı endüstriyel iklimlendirme cihazları 3 yıl servis ömrüne sahiptir. Mevsim İklimlendirme İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. servis ömrü 3 yıldan 15 yıla kadar uzatılmış iklimlendirme cihazlarının tasarımını gerçekleştirmektedir. Hidrojen sülfit gazına karşı en az 15 yıl dayanıklı olan bu iklimlendirme cihazları, paslanmaz çelik malzemeye ve yeni bir tasarıma sahiptir. Bu ürün sayesinde atık su arıtma tesisleri, petrokimya tesisleri, jeotermal santraller, demir-çelik fabrikaları gibi büyük fabrikalar faaliyet giderlerindeki azalma ile büyük karlar elde edeceklerdir. Bakım ve değişim süreçlerinden kaynaklanan üretim kesintilerinin önüne geçilmiş olunacaktır.

Remmsoft
www.remmsoft.com

ALP (Agile Lean Production): Yalın üretim metodları için geliştirilmiş web portal çözümü. Odağımız, * Maliyetlerin ve yapılan iyileştirme çalışmalarının gerçek veriler ile net ölçülebilmesi * Tümleşik bir yapıda tüm ekiplerin birlikte çalışabilmesi * Doğru Yalın üretim tekniklerinin kişiden bağımsız uygulanması, şirket kültürü oluşturulması sağlanmasıdır.

PİTON Ar-Ge ve Yazılım Evi
www.piton.com.tr

ALFA Sistem | Akıllı Ulaşım Sistemi: Ulaşım sektöründe hizmet veren tüm işletmelerin (raylı sistem, otobüs, deniz taşımacılığı vs.) ihtiyaç duyduğu Hat ve Trafik Planlama Sistemi, Sefer ve Tarife Yönetimi, Kontrol Merkezi Sistemi, Sürücü Kontrol Sistemi, Ödeme Sistemi, Akıllı Durak Sistemi, Araç Üstü Bilgilendirme Sistemi, Mobil Yolcu Bilgilendirme Sistemi, Engelli Destek Sistemi, Karar Destek Sistemi ve birçok yönetimsel analiz ve raporlamayı tek çatı altında toplayan entegre yazılım sistemidir.

AlpanTech
www.alpantech.com

Rob-i: Akıllı Denge Robotu Rob-i, iki tekerlek üzerinde dengede durabilen bir robotun akıllı telefon üzerinden kontrolünü sağlayan oyuncak robottur. Robotun hızı ve yönü akıllı telefon veya tablet üzerinden kablosuz olarak yapılabilmektedir. Okul öncesi çocukların gelişim alanlarını desteklemek amacıyla kullanılmaktadır.

Evosoft
http://www.avukatbulut.com/

Avukat Bulut, bulut tabanlı bir müşteri ilişkileri yönetim (CRM) platformudur. Firmalar bu platform sayesinde müşterileri ile olan tüm iletişimi tek noktadan ve otomatik olarak yönetebilmektedirler. Firmaların tüm kullanıcıları sistemi kullanarak firma içi iletişimi de her noktadan yönetebilmektedirler. Avukatlık, doktorluk gibi sektörel bazda özelleştirilebilme imkanı ile sektörel iş süreçlerini takip edebilmektedirler.

BLG Robotik
www.blgrobotik.com

DÜPUS: Dinamik Üretim Çizelgeleme Yapay Zeka Sistemi, düşük kar marjlı ve yüksek üretim kapasitesine sahip (ana sektöre üretim yapan yan sanayi kuruluşları) olan işletmelerde görülen çizelgeleme ve optimizasyon problemlerini çözen, üretim maliyetlerini %20-%30 oranında azaltacak, dinamik üretim planlama ve çizelgeleme yapan yapay zeka sistemidir.

Modoya
www.modoya.com

OYA: Otomatik Yönlendirilmeli Araç, endüstriyel üretim alanları için çok fonksiyonlu insandan bağımsız hareket edebilen elektrikli taşıma aracıdır. Modüllerin birleşiminden oluşması sebebiyle kolayca çekici, taşıyıcı, konveyör ve platform seçeneklerine dönüşebilmektedir.

Bortek
www.borteknolojileri.com

KNFLEX Diz Masaj Kremi: KNFLEX Diz masaj kremi, geliştirilen nano boyutlu, biyouyumlu katı yağlayıcı bileşim ile kemikleri kalıcı olarak yağlayarak hareketlerini kolaylaştırmaktadır. Krem, deri üzerinden masaj şeklinde tatbik edilir, ürün kıkırdak bölgesine ulaşır, iltihabı giderir ve birbirine temas eden kemikleri yağlayarak hareket rahatlığı sağlar.

PİTON Ar-Ge ve Yazılım Evi
www.piton.com.tr

ALFA Sistem: Entegre Akıllı Ulaşım Sistemi, kent içi ulaşım sektöründe hizmet veren tüm işletmelerin (Raylı Sistem, Otobüs, Deniz Taşımacılığı vb.) ihtiyaç duyduğu İşletim Yönetimi, Hat ve Trafik Planlama, Yolcu Bilgilendirme Sistemi, Araç İzleme ve Kontrol Merkezi Sistemi, Araç Filo Yönetimi, Arıza-Bakım-Onarım Sistemi, Sabit Tesisler Yönetimi, Elektronik Ücret Toplama Sistemi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği ve daha birçok yönetimsel ihtiyacı tek bir çatı altında toplayan ve standart ERP yeteneklerini içinde barındıran BigData temelli entegre yazılım sistemidir.

EKS Yazılım
www.eksbt.com

edcsistem.com, faturalama, stok, satın alma ve üretim yönetimi ile birlikte e-defter, e-fatura, e-arşiv gibi hizmetleri kendi bünyesindeki sistemlerde barındırması zor olan küçük esnaf ve işletmelere uygun maliyetli bulut tabanlı yazılım kiralama hizmeti sunmaktadır.

Te Sistem Elektronik

Ongrid Solar Inverter, Güneş enerjisi santrallerinde kullanılan bir solar inverterdir. Şebekeye elektrik veren (ongrid) güneş enerjisi santraller için uygundur. Yurt içi pazarda tamamen yerli üretim malzeme kullanılarak üretilmektedir.

WMD Teknoloji
www.wisemicrodevices.com

WiseBox, sektörel ihtiyaçlar göz önüne alınarak oluşturulmuş, uygun maliyetle ve hızlıca üretilebilen, yenilikleri birkaç hafta içerisinde uygulamaya dönüştürebilecek esnekliğe sahip ve içerisinde AR-GE yönünden temel ihtiyaç olan test edilmiş uygulama parçalarını barındıran genişletilebilir, endüstriyel, akıllı bir yönetim ve bilgi konsolu olan elektronik bir sistemdir. Halihazırda var olan endüstriyel makine, araç ve yapılarını çok düşük maliyet ve az bir zaman içerisinde yüksek teknolojik cihazlara çevirebilmektedir.

Umay Museum Design
www.umaymdt.com

Kronos Zaman Gezgini, eski uygarlıklar ve onların kurdukları arkeolojik kentleri sanal ortama taşımaktadır. Bu kentler arkeolojik çalışmalarla mümkün olmayacak bir şekilde en ince ayrıntısına kadar dijital ortamda yeniden inşaa edilebilmektedir. Kent tüm eserleri ve yerleşim detaylarıyla ortaya çıktığında, onun içinde yaşayan insanların toplumsal ve kültürel yaşam tarzlarını da yansıtan yapay zeka içeren bir yaşamı kurgulayabilecektir. Böylece kullanıcılar binlerce yıl öncesindeki yaşamı deneyimleyebilecektir.

Mentor Havuzu